Syllabus School Of English

4 Regent Terrace
Robson House
Doncaster
DN1 2EE Znajdź drogę

mgr Małgorzata Matysiak

07707321172

mgr Paweł Łyś

07704264686

Nasza społeczność

Nasza kadra


DSC_8993

Małgorzata Matysiak (ur. 1983), absolwentka Wydziału Literatury Nowożytnej The University of Leeds (2007), specjalizacja magisterska: literatura angielska. Wykwalifikowany nauczyciel języka angielskiego z pełnymi uprawnieniami pedagogicznymi do nauczania dzieci i dorosłych zarówno w szkołach państwowych, jak i sektorze prywatnym.

Tłumasz przysięgły oraz wykładowca na kursach szkoleniowych dla kandydatów przystępujących do egzaminu na tłumacza przysięgłego w Anglii na specjalizacji prawniczej i medycznej. Tłumacz ustny sądowy z wieloletnim doświadczeniem w pracy w sektorze publicznym. Członek The Institute of Linguists w Londynie od 2010 roku (Membership no. 024199) oraz National Register of Public Service Interpreters (Registration no. 16435). Tłumaczenia to dla Małgorzaty nie tylko praca zawodowa, ale również hobby.

W Polsce ukończyła studia licencjackie z anglistyki w Kolegium Językowym w Tarnowie na specjalizacji pedagogicznej i tłumaczeniowej (2005). Obecnie prowadzi biuro tłumaczeń przysięgłych oraz spełnia się pedagogicznie, prowadząc zajęcia klasyczne z języka angielskiego dla juniorów oraz kursy specjalityczne dla firm oraz klientów indywidualnych.

Prywatnie Małgorzata interesuje się kulturą celtycką, uwielbia podróżować, czytać powieści wiktoriańskie, grać w siatkówkę i spędzać czas z dziećmi, mężem i ukochanym psem Teddim.

DSC_9039

Paweł Łyś (ur. 1979), absolwent studiów magisterskich podyplomowych na Wydziale Lingwistyki The University of York (2014), specjalizacja: fonetyka i fonologia. W Polsce ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (2004) ze specjalizacją z zakresu kultury brytyjskiej. Kończąc anglistykę w Lublinie, uzyskał pełne uprawnienia do nauczania języka angielskiego zarówno w instytucjach państwowych, jak i prywatnych w Polsce. Przed przyjazdem do Anglii, rozwijał swoje zdolności nauczycielskie, ucząc języka angielskiego w Gimnazjum nr 28 w Krakowie; w krakowskim centrum językowym English for You oraz w Centrum Edukacji Kadr Unijnych (również w Krakowie).

Paweł mówi o sobie, że jest nauczycielem z żyłką naukowca. Wielki zwolennik wprowadzania do zajęć materiałów dydaktycznych własnego autorstwa. Autor podręcznika Wiele ścieżek w języku angielskim – którą wybrać?, wydanego przez Rozpisani.pl, platformę PWN, w listopadzie 2018 (więcej informacji o podręczniku w zakładce Publikacje).

Od września 2007 do dziś nieprzerwanie współtworzy Syllabus School of English w Doncaster, koncentrując całą swoją uwagę i siły na nauczaniu języka angielskiego. W roku 2008 General Teaching Council for England uznał jego polskie kwalifikacje jako uprawniające go do nauczania języka angielskiego w angielskich instytucjach edukacyjnych zarówno państwowych, jak i prywatnych (Teacher reference no. 0930497).

Prywatnie Paweł jest wielkim fanem muzyki rozrywkowej, a w szczególności rocka progresywnego oraz bluesa. W wolnym czasie jeździ na koncerty swoich ulubionych artystów, a w zaciszu domowym zgłębia teorię muzyki.